Czech Vexillological Pages - logo

 VLAJKY A ZNAKY STÁTŮ SVĚTA   FLAGS AND COAT OF ARMS OF THE WORLD   SYMBOLY ČESKÉ REPUBLIKY   SYMBOLS OF THE CZECH REPUBLIC   SYMBOLY KRAJŮ ČESKÉ REPUBLIKY   SYMBOLS OF THE CZECH REGIONS   VLAJKY OBCÍ ČESKÉ REPUBLIKY   FLAGS OF THE CZECH LOCALITIES 

ČESKÉ NÁRODNÍ VEXILOLOGICKÉ KONGRESY

o 1. ČNVK 1996 (Hradec Králové)
o 2. ČNVK 2000 (Ústí nad Labem)
o 3. ČNVK 2004 (Plzeň)
o 4. ČNVK 2008 (Přibyslav)
o 5. ČNVK 2012 (Liberec)
o 6. ČNVK 2016 (Ústí nad Orlicí)
o 7. ČNVK 2020 (Frýdek-Místek)

ČESKO-NĚMECKÉ STEKÁNÍ VEXILOLOGŮ

ÚSTÍ NAD LABEM

o ČNSV 2000


POLSKO-ČESKÉ STEKÁNÍ VEXILOLOGŮ

CIESZYN / FRÝDEK-MÍSTEK

o ČPSV 2020
7. ČESKÝ NÁRODNÍ VEXILOLOGICKÝ KONGRES

Ve dnech 4.-6. září 2020 se ve Frýdku-Místku uskuteční 7. český národní vexilologický kongres, který uspořádá Česká vexilologická společnost, z.s. ve spolupráci se Státním okresním archivem ve Frýdku-Místku.

Kongres je plánován paralelně s konáním 5. konference polského Heraldicko-vexilologického institutu, která proběhne souběžně v Cieszyne. Podobně jako na 2. českém národním vexilologickém kongresu v Ústí nad Labem v r. 2000, jehož součástí bylo česko-německé vexilologické setkání, bude část programu obou akcí společná. Jednak to bude páteční exkurze do Národního památníku II. světové války v Hrabyni a do Nové radnice v Ostravě, kde jsou vyvěšeny vlajky ostravských městských částí. Druhou společnou akcí bude sobotní přednáškové odpoledne českých a polských vexilologů v areálu Slezské univerzity v Cieszyne s navazující slavnostní večeří.

7. ČNVK bude tedy zahájen 4. září společnou exkurzí a obědem v Ostravě, pokračovat v sobotu 5. září přednáškovým blokem v budově Státního okresního archivu ve Frýdku-Místku a po přejezdu do Cieszyna odpoledním česko-polským blokem přednášek a následující slavnostní večeří. Program kongresu bude ukončen dopoledním blokem přednášek v neděli opět ve Frýdku-Místku, po kterém se účastníci rozjedou do svých domovů.

Kongresový poplatek pokrývá náklady na páteční exkurzi, páteční oběd a sobotní večeři, tisk sborníku, občerstvení během přednášek a na výdaje spojené s organizací kongresu. Jeho výše bude upřesněna v předběžné přihlášce, kterou obdrží všichni členové ČVS s příštím číslem zpravodaje. Ubytování tentokráte nebude zajišťováno hromadně, v závazné přihlášce budou uvedeny kontakty na ubytovací zařízení ve Frýdku-Místku, kde bude možno zajistit si ubytování individuálně.


o PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA NA 7ČNVK


CZECH NATIONAL CONGRESSES OF VEXILLOLOGY


o 1996 - Hradec Královéo 2000 - Ústí nad Labemo 2004 - Plzeňo 2008 - Přibyslavo 2012 - Libereco 2016 - Ústí nad Orlicío 2020 - Frýdek-Místek